Canlı Destek Al
Hesap Açın
ÜST YÖNETİM
512 768

Onur Topaç

Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO
Onur Topaç
Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO

1990 yılında İstanbul’da doğan Onur Topaç, Avusturya Lisesi’ni bitirdikten sonra 2013 yılında Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı ve Özyeğin Üniversitesi’nde Finans Mühendisliği Bölümü’nde yüksek lisans yaptı.

2008 yılında Gedik Yatırım’da internet sitesi sorumlusu olarak finans kariyerine başlayan Onur Topaç, 2013 yılında, Gedik Yatırım’da Yatırım Bankacılığı bölümünün kuruluş safhasında görev aldı. Teknolojik dönüşümün öncüsü olan Sayın Topaç, 2015-2020 yılları arasında HUB Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’de sırasıyla Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. 2015-2019 tarihleri arasında Marbaş Menkul Değerler A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yaptı. Aynı zamanda Inveo Yatırım Holding’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapan Sayın Topaç, 30.10.2019 tarihinden itibaren Inveo Yatırım Holding’de Genel Müdür olarak görev yapmaya devam etmektedir. 25 Ekim 2017 tarihinden itibaren Gedik Yatırım’da CEO ve 25 Mart 2022 tarihinden itibaren de Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO olarak görev yapmaktadır.

Bireysel olarak teknoloji yatırımlarına ve girişimlerine destek olan Topaç, 2015 yılı itibarıyla Melek Yatırımcı olarak bunu lisanslı düzeyde yapmaya başlamıştır. Sayın Topaç ayrıca, Gedik Yatırım ve Inveo Yatırım Holding ortaklığında HiVC GSYO’nun kuruluş sürecine liderlik etmiş olup halen HiVC Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Teknoloji girişimlerine yatırım yapmakta olan Inveo Portföy Boğaziçi Ventures Fonu’nun da Yatırım Komitesi’nde yer almaktadır.

Ersan akpinar

Ersan Akpınar

Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür
Ersan Akpınar
Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür

1975 yılında doğan Ersan Akpınar, İstanbul Atatürk Fen Lisesi’nin ardından, 1998 yılında Bilkent Üniversitesi Matematik (Burslu) Bölümü’nden mezun oldu.

1998-1999 yıllarında Egebank Kurumsal Pazarlama uzmanlığı , 2000-2001 yıllarında Osmanlı Bankası’nda Nakit Yönetimi ve Yatırım Ürünleri yöneticiliği yaptı. 2002’de Akbank’ta göreve başlayan Ersan Akpınar 2006 yılına kadar yatırım fonları ve hisse senedi ürünlerinden sorumlu olarak çalıştı. 2006-2008 yıllarında Ak Portföy Yönetimi’nde yatırım fonları ve Bireysel Kurumsal Portföy yönetimi pazarlama yöneticisi olarak görev yaptı. 2008 yılında Akbank’a geri dönerek üst gelir grubu müşterilerine yönelik segment yönetimi ve varlık yönetimi konularında çalışmalarına devam etti. Birebir Bankacılık markası altında yönettiği pazarlama faaliyetlerinin yanısıra, satış kanallarının geliştirilmesinde önemli çalışmalarda bulundu. 2012 yılında Türkiye’de ilk defa yaygın bir şekilde sunulan uzaktan hizmet verilen ve varlıklı müşterilerin tüm yatırım ihtiyaçlarını karşılayan merkezi müşteri temsilciliği modelini kurdu.

2015 yılında Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş’ye Yurt İçi Satış Genel Müdür Yardımcısı olarak geçiş yapan Akpınar, Sermaye Piyasası Düzey 3 Lisansı’na sahiptir. Gedik Yatırım’ın mevcut satış ağının güçlendirilmesi, yeni satış fonksiyonlarının eklenmesi ve organizasyonunun büyümesinde önemli katkılar sağlayan Ersan Akpınar 7.1.2022 itibarıyla Gedik Yatırım Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Üyeliğine atandı.

Ergun kosucu

Ergün Koşucu

Yurt içi Aracılık Faaliyetleri ve Yatırım Danışmanlığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı
Ergün Koşucu
Yurt içi Aracılık Faaliyetleri ve Yatırım Danışmanlığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

1970 yılında doğan Sn. Koşucu, 1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun oldu. Deniz Yatırım’daki 16 yıllık kariyerinde en son  Pazarlama ve Şubeler Koordinasyonundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 2015 yılı Ekim ayından itibaren Şubeler ve Satış Koordinasyonundan Sorumlu Direktör olarak Gedik Yatırım’a katıldı. Sn. Koşucu, evli ve 1 kız çocuk babasıdır.

G%c3%bclten esen

Gülten Esen

Merkezi Satış Yönetimi'nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı
Gülten Esen
Merkezi Satış Yönetimi'nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

İş hayatına 2003 yılında Akbank’ta Müşteri Temsilcisi olarak başlamış ve 2008 yılında yönetici olarak devam etmiştir. 2012 yılında 2012 yılında Türkiye’de ilk defa yaygın bir şekilde sunulan uzaktan hizmet verilen ve varlıklı müşterilerin tüm yatırım ihtiyaçlarını karşılayan merkezi müşteri temsilciliği modelini kuruluşu çalışmalarında yer aldı ve yöneticiliğini yaptı. Akbank’ta çalıştığı süre boyunca bir çok projede yer alarak süreçlerin oluşturulması, ekiplerin kurulması sorumluluğunu üstlenmiş ve yöneticiliğini yapmıştır.

2015 yılında Gedik Yatırım’da Yurt İçi Satış’tan sorumlu müdür olarak göreve başlamış ve  2022 yılından itibaren Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olmuş ve 2011 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi Bölümü’nde yüksek lisansını tamamlamıştır

Enes bilgin tkb

Enes Bilgin

Teftiş Kurulu Başkanı
Enes Bilgin
Teftiş Kurulu Başkanı

1980 yılında doğan Enes Bilgin, 2004 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Bankacılık ve Sermaye Piyasaları alanında Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Denetim alanında çeşitli uluslararası sertifikaları bulunan Bilgin’in denetim mesleğinin ülkemizdeki önemli temsilcilerinden olan TIDE ve ISACA üyelikleri bulunmaktadır. İş yaşamına Anadolu Holding şirketlerinden Anadolu Bank’ta başlayan Bilgin, 2005 yılından itibaren sektörün önde gelen banka ve yatırım kuruluşlarının Denetim kadrolarında görevler aldı. 2021 yılında Gedik Yatırım’a katılmadan önce son olarak Oyak Yatırım’da Teftiş Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. Enes Bilgin, evli ve bir çocuk babasıdır.

Mehmet sengun ust yonetim

Mehmet Şengün

Pazarlama Bölümü'nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı
Mehmet Şengün
Pazarlama Bölümü'nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

1997 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği'nden mezun oldu. Yüksek lisansını Finans alanında Louisiana State Üniversitesi'nde tamamlayan Mehmet Şengün, 1999 yılında Citibank'ta iş hayatına başladıktan sonra sırasıyla Millenniumbank ve BankPozitif'te Pazarlama ve Dijital Kanalların yöneticiliğini yaptı. 2012-2015 yılları arasında yurt dışında Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldıktan sonra 2015- 2021 yılları arasında sigorta sektöründe ERGO Sigorta ve HDI Sigorta'da Pazarlama Grup Müdürü olarak kariyerine devam etti. 2021 yılı Ağustos ayından itibaren Pazarlama Bölümü’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Gedik Yatırım’a katıldı.

Co%c5%9ean ye%c4%9eeno%c4%9elu

Coşan Yeğenoğlu

Hazineden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı
Coşan Yeğenoğlu
Hazineden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

1981 yılında Ankara’da doğan Coşan Yeğenoğlu, ilk, orta, lise eğitimini ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Lisesi’nde 1998 yılında tamamlamıştır. Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümü’nden 2003 yılında mezun olarak iş hayatına Türk Ekonomi Bankasında başlamıştır. Şubede Bireysel ve Ticari pazarlama tecrubesinden sonra Hazine Satış departmanında çalışmış, ardından 2012 yılında Odeabank Hazine Satış departmanında göreve başlayarak Bankanın kuruluş aşamasında yer almıştır. 2016 yılı Ocak ayında Hazineden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Gedik Yatırım bünyesine katılan Yeğenoğlu, halen bu görevini sürdürmektedir.

Emir tayman 512 768

Mehmet Emir Tayman

Uluslararası Kurumsal Satış Bölümü'nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı
Mehmet Emir Tayman
Uluslararası Kurumsal Satış Bölümü'nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

2002 yılında ABD'de Babson College'de Finans ve Girişimcilik alanında Lisans eğitimini tamamladıktan sonra, 2005-2007 Global Menkul Degerler, 2008-2010 Eczacıbaşı Menkul Değerler'de Yurt Dışı Kurumsal Satış bölümlerinde satış ve trading kariyerini sürdürmüştür. 2010 yılında Denizbank'in iştiraki Ekspres Yatırım'a transfer olan Emir Tayman, Bölüm Müdürü ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinin ardından 2013-2016 arasında Deniz Yatırım çatısı altında Yurt Dışı Kurumsal Satış'tan sorumlu GMY olarak görev yapmıştır. Şubat 2017'den bu yana Gedik Yatırım'da Uluslararası Kurumsal Satış Bölümü'nde Direktör olarak görev yapmaktadır.

B%c3%bclent parlakol copy

Nazif Bülent Parlakol

İş Geliştirme, Proje Yönetimi ve Yazılım Geliştirme Bölümlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı
Nazif Bülent Parlakol
İş Geliştirme, Proje Yönetimi ve Yazılım Geliştirme Bölümlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

1998 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan ve sonrasında aynı bölümden yüksek lisans derecesini alan Nazif Bülent Parlakol, profesyonel hayatına Türkiye İş Bankası’nda başlamış, başta internet bankacılığı olmak üzere bankanın tüm interaktif bankacılık kanallarında yazılım uzmanı ve proje sorumlusu olarak görev yapmıştır.

2003 yılında çalışmaya başladığı Akbank Bilgi Teknolojileri’nde temel bankacılık, kredi kartı kampanya ve sadakat sistemleri, müşteri ve CRM, mobil bankacılık ve kanal güvenliği gibi çeşitli konularda yazılım uzmanlığı ve yöneticilik yapmıştır.

2013 – 2016 yılları arasında Dijital Bankacılık Uygulamaları Müdürü olarak Akbank’ın şube dışı tüm dijital bankacılık kanalları olan mobil ve internet bankacılığı, çağrı merkezi, ATM, web portalleri (akbank.com), açık bankacılık, sosyal medya ve kanal güvenliği uygulamalarının sorumluluğunu üstlenmiştir.

Kasım 2016 – Ağustos 2019 arasında Ergo Sigorta A.Ş.’de Bilgi Teknolojileri ve Dijital‘den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapmış, bu dönemde BT organizasyonun yeniden yapılandırılması, temel sigortacılık sistemlerinin yenilenmesi, acente mobil uygulama ve siber güvenlik operasyon merkezi gibi projelere liderlik etmiştir.

Aralık 2019’da Program Yöneticisi ve Profesyonel Hizmetler Direktörü olarak katıldığı Dubai merkezli VeriPark Gulf’ın Tayland - Bangkok Bank ve Birleşik Arap Emirlikleri - First Abu Dhabi Bank’ta sürdürdüğü CRM ve Kanal Otomasyon programlarının yöneticiliğini yapmıştır.

Nisan 2021 – Aralık 2021 arasında Turkish Dijital Teknolojiler A.Ş. de Genel Müdür Yardımcısı olarak Turkish Bank Grup dijital dönüşüm projelerinin koordinasyonunu yürütmüştür.

Nazif Bülent Parlakol, 2022 Ocak ayında Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’ye Genel Müdür Yardımcısı olarak katılmıştır.

X