Canlı Destek Al

Araştırma: Hisse Analizleri

Kuşkusuz yatırım kuruluşlarının yatırımcılar için geleceğe dönük değer yaratma sürecinin belkemiğidir araştırma bölümleri. Araştırma bölümünün her isabetli analizi yatırımcıların getirilerini arttırırken, alım-satım yapacakları yatırım kuruluşunu seçerken de belirleyici faktörler arasında yer alır. Araştırmanın önemini çok iyi bilen Gedik Yatırım, bu bölümü daha kuruluşunda etkin hale getirerek, araştırmayı Gedik Yatırım bünyesinde verilen tüm hizmetlere bilgi akışı sağlayacak şekilde konumlandırıyor.

Yatırımcıların doğru kararlar almasına destek olmak için hazırlanan geniş bir yelpazede içerik hazırlanıyor. Bu içeriğin içinde Günlük Bülten, Haftalık Bülten, Aylık Strateji Raporu, Şirket Raporları, Yatırımcı Bilgilendirme Notları, Teknik Takip, Makro Bakış, Model Portföy Raporu, Şirket Haberleri, SPK Bülten Özeti, Veri Alarmı gibi ürünler yer alıyor. Öneriler ise “Endeks altında getiri”, “Endekse paralel getiri”, “Endeks üzeri getiri”, “Öneri yok” şeklinde düzenleniyor. “Öneri Yok Listesi” önceden belirlenmiş kriterlere göre oluşturuyor ve bu hisseler detaylı araştırma ve öneri listelerine alınmıyor. Belirlenen kriterler dışında kalan şirketlerde ise öneriler şirketler hakkında yapılan detaylı mali analiz sonucunda belirleniyor.

Model Portföy raporlarımızı detaylı incelemek için tıklayınız.

Ürün portföyü oluştururken yatırımcıların isteklerini ön planda tutan Gedik Yatırım araştırma bölümü, yatırımcıların değişen isteklerine hızla geri dönüş yaparak yeni ürün geliştirme veya mevcut ürünleri geliştirecek esnekliğe sahip. Ayrıca hazırlanmış olan mevcut içerik gerektiğinde hızla güncellenerek yine yatırımcılarla paylaşılıyor. Bu sayede yatırımcılar yatırım kararlarında dikkate alacakları bilgiye güncel bir şekilde erişim sağlayabiliyorlar.

Bölümün çalışmaları yatırımcılarla internet ortamında paylaşılıyor. E-mail içerikleri, standart içerikleriyle ve başlıklarıyla yatırımcılara bilgiyi kolayca iletilebilecek şekilde düzenleniyor. Böylece yatırımcılar e-mail başlığından kolayca kendileri için gerekli olan bilgiyi ayırt edebiliyorlar. Gedik Yatırım Araştırma Bölümü halen 164 hisseyi izliyor ve takip listesini piyasadaki gelişmelere paralel olarak sürekli güncelliyor.

Daha fazla bilgi için: Gedik Yatırım Araştırma, 444 0 435