ÖZEL VARLIK YÖNETİMİ

Varlıklarınızı yönetmek için bizi görevlendirin

Varlıklarınızın yönetiminde mükemmelliği hedefleriz ...

Gedik Private’da müşteri ihtiyaçlarına yönelik en iyi çözümler sunulmaktadır. Piyasalardaki gelişmeleri ve fırsatları takip etmekte zorlanan, yatırımlarının yönetimini kendi risk ve getiri tercihleri doğrultusunda profesyonellere bırakmak isteyen müşterilerimiz için “Gedik Private Varlık Yönetimi” uygulanmaktadır.

Yatırım kararlarınızı işin uzmanına bırakın ...

Tecrübelerimiz bize şunu göstermektedir; herhangi bir şart altında eğer yatırım yapmak istiyorsanız güveneceğiniz bir uzmana ihtiyacınız vardır. Uzmanın sizi tanıması ve sizin ihtiyaçlarınıza uygun yatırım tercihleri hakkında tavsiye vermesi getirinizin maksimize olmasını sağlar.

Kişiye özel Çözümler ve Daha Fazla Özgürlük

Özel yatırım uzmanlarımız beklenti, hedef ve risk anlayışınızı anladıktan sonra size uygun yatırım çözümlerine odaklanırlar.

Varlıklarınızın yönetimini kendi uygun gördüğünüz yatırım araçlarına ve kendi sınırlarınız doğrultusunda özel varlık yönetimi bölümümüze bırakabilirsiniz.

Sizin kişisel ihtiyaçlarınız, finansal hedefleriniz ve risk toleransınız bize özel varlık yönetimine verdiğiniz varlıklarınız için bir rehber niteliğindedir.

Özel yatırım uzmanınız ile yapacağınız görüşme sırasında özel istekleriniz dikkate alınır ve böylece sizin ihtiyaçlarınıza uygun yatırım stratejisi belirlenir.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Gedik Private Wealth Management kapsamında özel varlık yönetim birimimiz beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayacak şekilde portföyünüzü yönetir. Çeşitlendirilmiş bir portföy geniş bir varlık sınıfına erişim sağlar. Portföyünüz önceden belirlenmiş olan risk ve getiri beklentilerine göre yurt içi ve yurt dışı gelişmiş, gelişmekte olan piyasa hisse senetleri, devlet ve özel sektör tahvilleri, emtialar, yatırım fonları, opsiyonlardan oluşan çeşitli varlık grupları ile yönetilir ve size hedeflerinizin gerçekleşmesi sağlanır.

Özel Varlık Yönetiminde,

  • Müşterimizin risk ve getiri tercihlerine uygun bir karşılaştırma ölçütü belirlenir ve bu ölçütü aşmak için en yüksek performans gösterilir. Müşterimiz Gedik Private Özel Varlık Yönetimi Performans Dönemi içerisinde dilediği kadar para çekebilir veya yatırabilir.
  • Konularında uzman portföy yöneticileri ürün gruplarının benchmark göstergeleri doğrultusunda yatırımlarınızın en iyi şekilde yönetilmesine çalışırlar. Müşterilerimiz diledikleri anda portföy durumu hakkında bilgi alabilir, portföy raporunu e-mail veya faks yoluyla temin edebilirler.

Başarınız, başarımızdır

Özel varlık yönetiminde performans ve yönetim ücretleri bulunmaktadır. Performans ücreti; belirlenen dönemde portföy getirisi ile müşterimiz tarafından belirlenen benchmark getirisinin arasındaki farkın %25’i dir. Başarı priminde high water mark ( yüksek iz değeri ) yöntemi benimsenir.

Yönetim ücreti ise operasyonel masrafları karşılamak amacıyla portföy üzerinden alınan yıllık %1’lik ücrettir. Müşteri portföyünün portföy döneminde hedeflenen benchmark getirisine ulaşamaması ve yüksek iz değeri getirisini aşamaması halinde yıllık portföy yönetim ücreti alınmaz.

Müşteri risk ve getiri hedeflerine göre piyasa şartlarındaki oynaklığı ve yatırım araçlarındaki fırsatları kâra çevirmeye odaklanmış portföy yöneticileri en yüksek getiriye ulaşmak için portföyünüzü en iyi şekilde yönetmeye çalışır.

Özel Varlık Yönetiminde Düzenli Yatırım Görüşmeleri

Düzenli görüşmelerde portföy yapısı genel olarak gözden geçirilir. Varlık yönetimi döneminde yatırım kıstas değerlerinin ( benchmark ) gözden geçirilerek yenilenmesi sağlanır. Müşterinin mali durumunun ve piyasa şartlarının değişmesi halinde portföye nakit eklemeleri yapılabilir.

Kolay ve güvenli bir şekilde portföyünüzü Gedik Private Online Şubesi’nden takip edebilirsiniz. Portföyünüzde bulunan yatırım araçlarını izleyebilir, günlük olarak portföyünüzü kontrol edebilirsiniz.

Portföy Yönetimi Uzmanlık Gerektirir

Yatırım yönetiminde en önemli parça uzmanlıktır. Varlık yönetiminde uzman ve yetenekli portföy yöneticilerimiz ihtiyaç ve hedeflerinize uygun yönetimi başarılı bir biçimde gerçekleştirirler.

Özel Varlık Yönetimine Bakış

Özel portföy yöneticilerimiz tahvil, bono, hisse senedi gibi geleneksel yatırım araçlarının yanında vadeli kontratlar, opsiyonlar gibi alternatif yatırım seçenekleri ile size özel portföyler oluştururlar.

Yatırım Çözümleri

Sizin birçok yatırım ürünü ile çeşitlendirilmiş portföyünüzde, yurt içinden varlıklarınızın yanında gelişmiş ekonomilerin veya gelişmekte olan diğer ülkelerin hisse senetleri, sabit getirili yatırım varlıkları veya emtia’ya dayalı kontratlar olabilir.

Hangi Ürünlere Yatırım Yapıyoruz?

  • Türk hisse senetlerinin yanında global ve gelişmekte olan ülke hisse senetleri, vadeli işlemler borsası yatırım araçları
  • Yerel ve global devlet ve özel sektör tahvilleri, eurobond’lar.
  • USD, TL, EUR/TL, EUR/USD gibi para birimleri başta olmak üzere tüm para birimlerinde işlemler
  • Tezgahüstü ve borsalarda işle göre opsiyonlar
  • Yatırım fonları
  • Emtia futures’ları ve opsiyonları gibi türev yatırım araçları