Canlı Destek Al

Yurt dışı Alım-Satım işlemleri(YASA) Yatırımcı Risk Bildirim Beyannamesi ve Sorumluluk Taahhütnamesi'ne ulaşmak için tıklayınız.

Teminatlı Ürünler Risk Bildirim Formu’na ulaşmak için tıklayınız.

 

Asli değerli opsiyon (ITM) pozisyonları, vade sonunda, fiziki teslimatın gerçekleşebilmesi adına ihtiyaç duyulan nakdi teminata bağlı olarak marjin seviyesinde dalgalanmalara yol açabilir. Marjin seviyesinde oluşan bu dalgalanmalar, opsiyon işleme girmeden 7-8 saat öncesine kadar görülebilir.

Asli değersiz opsiyon (OTM) pozisyonları, vade sonunda, dayanak varlığın işlem hacmine bağlı olarak marjin seviyesinde dalgalanmalara yol açabilir. Marjin seviyesinde oluşan bu dalgalanmalar, opsiyonun uzlaşmasından 7-8 saat öncesine kadar görülebilir.

Vade sonunda, opsiyon pozisyonlarınızdan kaynaklı marjin seviyenizde oluşan dalgalanmalardan dolayı yeni pozisyon açamayabilirsiniz. Marjin seviyenizde meydana gelebilecek bu dalgalanmalara karşı, özellikle vade sonunda, açmak istediğiniz yeni pozisyonlar için olası bir sorun yaşamamak adına ekstra teminat bulundurmanızı tavsiye ederiz.